
We Are the Next Generation Talks op BUMP Festival 2025
BUMP Festival is terug op 20.06! BUMP is een creatieve eendaagse conferentie met boeiende talks waar design, technologie en user experience samenkomen om je te prikkelen, inspireren en verbinden. BUMP wordt georganiseerd door de opleiding Digital Design & Development (Devine) van Howest.
Ook wij vullen opnieuw een tijdslot in met 3 WE ARE THE NEXT GENERATION talks! Korte talks door veelbelovende, jonge ontwerpers afgestudeerd aan gerespecteerde internationale design schools.
Programma
9:00: Deuren geopend
10:00: Welkomswoord
10:15: Opening Titles door Visuals Internationals BE
- Visuals Internationals is een niet-internationale animatie- en live-actiestudio die de logica van de markt trotseert door sinds 2016 te bestaan. Ze mixen technieken net zo vrij als ze projecten mixen, van commercials en podiumproducties tot tv-series, themanummers, kookwedstrijden en af en toe een Bump Talk. Net klaar met hun internationaal bekroonde geanimeerde documentaire mixed media tv-serie Bad Bad Belgium, zijn ze al kniediep in iets heel anders.
11:00: Data Experiences door Stefanie Posavec
- Stefanie Posavec is een kunstenaar en auteur die op speelse en toegankelijke wijze werkt met data en ontwerp. Haar werk is wereldwijd tentoongesteld, onder meer in MoMA en het Centre Pompidou. Ze ontwierp grafieken voor Greta Thunbergs The Climate Book en won prijzen met haar boek I am a book. I am a portal to the universe. Ze staat bekend om haar handgemaakte, persoonlijke aanpak van datavisualisatie.
12:00: Creative Technology door Charlie Gerard
Charlie is senior research engineer bij CrowdStrike en auteur van Practical Machine Learning in JavaScript. Ze is een creatieve techneut die experimentele prototypes bouwt rond mens-computerinteractie met webtechnologie. Denk aan een auto hacken via de browser of een game besturen met hersengolven.
In haar talk onderzoekt ze hoe je met multimodale AI en beweging websites of apparaten kunt aansturen. Ze deelt haar experimenten met motion control en LLMs in JavaScript.
12:45: Lunch Break
14:30: Web Art door Yehwan Song
- Yehwan Song is een webkunstenaar uit Korea die zich specialiseert in het maken van eigenzinnige en niet-gebruiksvriendelijke websites. Ze creëert online en fysieke werken die bewust afwijken van standaardontwerpen, als kritiek op de uniformiteit van het web en het gebrek aan aandacht voor diverse gebruikers. Haar werk onderzoekt hoe gemak, snelheid en gebruiksvriendelijkheid soms ten koste gaan van empathie en inclusiviteit. Door ongemak en verwarring op te zoeken, wil ze laten zien hoe technologie vaak tekortschiet voor mensen die buiten de norm vallen.
15:30: Illustration door Paddy Donnelly
Paddy Donnelly is een bekroonde Ierse kinderboekenschrijver en illustrator die nu in België woont. Hij heeft meer dan 25 prentenboeken gemaakt, waaronder The Golden Hare, Fox & Son Tailers en The Vanishing Lake. Zijn verhalen zijn sterk beïnvloed door zijn jeugd aan de ruige Ierse kust, vol mythes over magische wezens en stormachtige zeeën.
In zijn talk vertelt Paddy hoe hij zichzelf leerde schrijven en illustreren, en hoe hij de overstap maakte van webdesign naar kinderboeken. Hij deelt zijn creatieve proces, zijn band met de Ierse natuur en hoe hij zijn droomcarrière op eigen kracht heeft opgebouwd. Veel van zijn boeken zijn inmiddels vertaald in meerdere talen en bekroond, waaronder de prijs voor Kinderboek van het Jaar in 2024.
16:15: Coffee Break
16:45: WE ARE THE NEXT GENERATION powered by Designregio Kortrijk
Tijdens BUMP organiseren we met Designregio Kortrijk de 'WE ARE THE NEXT GENERATION'-talks, waarbij veelbelovende jonge ontwerpers, afgestudeerd aan gerenommeerde internationale scholen, een lezing of workshop geven over hun onderzoek.
Mika Schalks is een onafhankelijke Nederlandse grafisch ontwerper, werkzaam op het artistieke gebied van stop motion animatie. Zijn ontwerpen worden vaak met de hand getekend en hebben een uitgesproken speelse en kleurrijke visuele identiteit. Of het eindproduct nu een fysieke filmprop of een gedrukte publicatie is, zijn werk is geworteld in analoge technieken en heeft een tastbaar gevoel dat doet denken aan een kinderlijke verbeelding. Momenteel werkt Mika als propmaker en grafisch ontwerper voor de Nederlandse stop motion studio Holy Motion in Arnhem en als grafisch ontwerper voor het illustratie- en literatuurtijdschrift Wobby.Club in Tilburg.

Femke Hoppenbrouwer is een social designer en multidisciplinaire kunstenaar die het ongeziene in de samenleving onderzoekt. Haar praktijk combineert veldonderzoek, samenwerking met de gemeenschap en artistieke experimenten om sociale stigma's en vastgeroeste denkwijzen uit te dagen. Door het manipuleren van kleine details die grotere onderwerpen belichamen, ondermijnen Femke's speelse vertalingen stereotypen en introduceren ze alternatieve verhalen.
Ze heeft haar Master in Social Design behaald aan de Design Academy Eindhoven en combineert haar expertise in visual design, art direction en social engagement om bruggen te slaan tussen design en sociale practices.

Tabitha Swanson is een creatieve techneut, kunstenaar, onderzoeker en gemeenschapsorganisator uit Berlijn. Ze is de oprichter van SEEK/FIND, een technologisch en doelgericht gemeenschapsinitiatief en podcast.

17:45: Buck
Simon Buijs is Head of Design bij BUCK Europe en heeft vijftien jaar ervaring als designer en artdirector. Hij werkt op het snijvlak van illustratie, animatie, film en games, voor klanten als Adobe, Amnesty en Spotify. Daarnaast is hij betrokken bij een Nederlandse uitgeverij gericht op inclusieve verhalen en geeft hij al jaren les aan kunstacademies.
Bernd is senior designer bij BUCK Amsterdam. Hij beweegt moeiteloos tussen grafisch ontwerp en illustratie, zonder vaste stijl. Gedreven door nieuwsgierigheid zoekt hij steeds nieuwe manieren om ideeën visueel tot leven te brengen, zowel in design als animatie.
18:45: Afterparty
Praktisch
- Wanneer? 20.06.2025
- Waar? DEPART - Nelson Mandelaplein 18, 8500 Kortrijk