
Wünder presenteert nieuwste collectie The Lounge in de KIOSK
Relaxen doe je deze zomer in The Lounge van Wünder. Voor hun presentatie in de KIOSK, werd het outdoor design merk gematcht aan ontwerper Victor Verheyden. Centraal staat The Lounge, het nieuwste modulaire zitconcept van Wünder, in een zee van bewegende grassen.
The Lounge is een ontwerp van Wünder, het Belgisch outdoor designmerk dat inzet op kwaliteit, duurzaamheid en lokaal vakmanschap. Het bedrijf ontwikkelt en produceert zijn collecties in België en werkt daarbij samen met lokale ambachtslui. Met aandacht voor tijdloos design, duurzame materialen en een lokaal verankerde productieketen creëert Wünder outdoor meubels die ontworpen zijn voor langdurig gebruik.
Op de designweken van Milaan en Kopenhagen presenteerden ze dit voorjaar hun nieuwste outdoor zetel collectie The Lounge. The Lounge is je ultieme plek in de buitenlucht – een uitnodigend hoekje waar comfort en natuur elkaar ontmoeten. Met de royale kussens plof je neer om even niets te doen, te dagdromen of gewoon te genieten van de buitenlucht. Het ontwerp combineert een strak stalen buizenframe met zachte, uitnodigende kussens bekleed met duurzame buitenstoffen. Dankzij het modulaire karakter zijn verschillende opstellingen mogelijk, terwijl de afgeronde vormen zorgen voor een eigentijdse en luchtige uitstraling.
Voor de installatie in de KIOSK vertrok ontwerper Victor Verheyden vanuit een eenvoudige vraag: hoe presenteer je outdoor furniture in een paviljoen midden in de stad? Zijn antwoord was niet om de collectie als afzonderlijk object te tonen, maar om de omgeving waarvoor ze ontworpen werd naar binnen te brengen.
Centraal staat The Lounge zetel, geplaatst op een verhoogd platform en omringd door een veld van hoog gras. Door zorgvuldig geplaatste ventilatoren blijft het gras voortdurend in beweging, alsof het zich buiten bevindt. De wind wordt zo een zichtbaar onderdeel van de installatie en brengt ritme, leven en een gevoel van openlucht naar het paviljoen.
Het gras verwijst naar de velden en graslanden die zo herkenbaar zijn in het Belgische landschap. Door dat vertrouwde beeld naar het centrum van Kortrijk te verplaatsen, ontstaat een subtiele spanning tussen stad en platteland, tussen architectuur en natuur. Een fragment landschap lijkt tijdelijk zijn weg naar de KIOSK te hebben gevonden. In die onverwachte verplaatsing schuilt ook een zachte verwijzing naar de Belgische surrealistische traditie.
De installatie leest als een zorgvuldig gekadreerd beeld. De meubels maken deel uit van een scène die niet zozeer toont wat Wünder maakt, maar waarvoor het merk ontwerpt: momenten van rust, ontmoeting en verblijf in de buitenlucht. Zo wordt de collectie niet alleen zichtbaar, maar ook ervaarbaar. Door de constante beweging van het gras en het zorgvuldig gekozen kleurenpalet verandert het beeld voortdurend. De installatie nodigt voorbijgangers uit om even stil te staan, te kijken en weg te dromen. Zo wordt de KIOSK deze zomer een herkenbaar ankerpunt op de Graanmarkt.


Victor Verheyden (°2002) is een ontwerper uit Antwerpen. Hij studeerde Industrieel Productontwerpen aan Howest in Kortrijk en deed vervolgens werkervaring op bij de ontwerpstudio’s van Paul Coenen en Rino Claessens in Eindhoven. Daarna liep hij stage bij ontwerpster Fumie Shibata in Tokio, een van de meest gerenommeerde industriële ontwerpers van Japan.
Vandaag volgt hij de masteropleiding Product Design aan ECAL in Lausanne, Zwitserland. In zijn werk onderzoekt hij hoe objecten, materialen en ruimtelijke ingrepen samen beelden kunnen vormen die vertrouwd aanvoelen, maar tegelijk uitnodigen tot een andere manier van kijken.
Foto's door Victor Verheyden











